تور ذرت

تور مزرعه ذرت در روز جمعه 1401/07/15

تور گردشی آموزشی یک روزه سلام‌گل در روز جمعه 15 مهرماه 1401 از ساعت 8 صبح تا 12 ظهر در مجموعه جناب آقای امین واقع در شهرستان سروستان برگزار گردید.
در آغاز تور، کارشناس مجموعه همراه با بچه‌ها وارد باغ پسته شده و بچه ها با این میوه و تاریخچه‌ی آن آشنا شدند .
سپس کودکان به همراه کادر فنی و پشتیبانی وارد مزرعه‌ی گوجه‌فرنگی شده در آنجا از تاریخچه، آفات، بیماری‌های شایع گوجه‌فرنگی و مراحل کاشت آن اطلاعات خوبی کسب نمودند.
در طول مسیر بچه ها همراه با کارشناس سلام گل از مزرعه‌ی کلم‌بروکلی و کاهو عبور کرده و در این حین بچه‌ها با خواص، تاریخچه و مراحل کاشت این دو سبزی نیز آشنا شدند.
همچنین در این بخش سیستم آبیاری قطره‌ای و عملکرد آن در مزرعه نیز آموزش داده‌شد .
در تمام این مراحل والدین به‌طور جداگانه توسط آقای مهندس کیارش کارشناس کشاورزی، از باغ پسته و مزارع این مجموعه دیدن نموده و از توضیحات خوب فنی وآموزشی ایشان بهره بردند .
بعد از آن بچه ها همراه با سرپرست خود وارد مزرعه‌ی ذرت شده ودر آنجا خانواده‌ها به آنها ملحق شدند. دراین قسمت بچهها بودن در مزرعه‌ی ذرت و چیدن اصولی آن را کنار خانواده تجربه کردند .
در این بخش آقای مهندس کیارش خصوصیات گیاه ذرت، انواع، ویژگیها و خواص آن، زمان مناسب برای چیدن ذرت را به بچه ها آموزش داده و توضیح دادند که چگونه ذرت چیده شود تا به بوته‌ها آسیب نرسد.
پس از اینکه کودکان، طبق آموزشهای دریافتی تعدادی ذرت مناسب چیدند، همراه با خانواده‌ها در زیر آلاچیق پذیرایی شده و در خصوص آفات ذرت از جمله نوعی کرم تنه ذرت توسط مهندس کیارش اطلاعاتی کسب نمودند .
بعد از آن، بچه ها یک مرحله‌ی شیرین دیگر را تجربه کردند و آن هم چیدن گوجه‌فرنگی از بوته‌ی آن در مزرعه و به دنبال آن آشنایی با ادوات کشاورزی و سواری با تراکتور.
در انتها بچه ها با هم تشکیل تیم داده و مدتی را به انجام بازیهای گروهی و شاد پرداختند.
در پایان بازدید و در طول مسیر بازگشت خانواده ها از استخر بزرگ مزرعه دیدن نموده و با مراحل، چگونگی و علل تصفیه‌ی آب برای کشاورزی آشنا شدند.

دیدگاهتان را بنویسید